Když detail nohou rozhoduje o tom, zda je žena krásná

Dovolím si tento fejeton věnovat zcela nečekaně mužům. Jsou to zvláštní stvoření, o nichž by se dalo psát každý týden. Dnes dám k sobě dvě sdělení, která mi moji kamarádi řekli, jak jinak, o ženách.

Seděli jsme se známými a jeden velmi dobrý kamarád asi po hodině příjemného vyprávění sdělil: „Všechny moje ženy měly štíhlé kotníky.“ Domnívala jsem se, že jsem špatně slyšela. S nepochopením, co na tom nechápu, mi bylo zopakováno ono holé, suché konstatování. Nevěřila jsem, že tento chytrý muž v letech by mohl ve svém věku hodnotit ženy podle kotníků. Proto jsem se ho snažila dovést k doznání, že dnes už to tak nevnímá. Uzemnil mě: „Nikdy bych nežil se ženou, která by neměla štíhlé kotníky.“ A vtom to schytal.

Okamžitě jsem začala rozhazovat rukama, že kdyby mi to řekl dvacetiletý kluk, připadlo by mi to milé. Kdyby mi to řekl třicetiletý, řekla bych si, že už zkusil všechny, tak teď se soustředí na kotníky. O čtyřicátníkovi bych řekla, že nedostatek sexuálních příležitostí svádí na nedostatek chudých kotníků. Ale mně to řekl muž ještě starší. Navíc po třech rozvodech! Hlavně že všechny bývalé ženy měly štíhlé kotníky!

Normální člověk když se zmýlí, změní názor. Alespoň maličko. Vždyť čím je kotník na ženském těle? Něčím, co lidé v době dlouhých sukní viděli až o svatební noci! Jak by se musel můj kamarád divit, kdyby si vzal krásku v dlouhých šatech a ve svatební posteli by zjistil, že má naduté kotníky? A v té době by se s ní nemohl ani rozvést. Až pak by zjistil, že kotník je totální blbost v hodnocení žen!

Rozrušil mě strašně. I teď píšu tyto řádky rychlostí blesku, jak moc mé prsty chtějí všem mužům sdělit: Ženy se neposuzují podle kotníků!  Po této hovorové epizodce jsem se potkala s jiným kamarádem, který mi zase znechuceně vykládal o svém letním traumíčku, pozorování ženských prstů na nohách v letních otevřených botách. Ta, která má křivé prsty pod stolem, je pro něj odsouzeníhodná.

Opět jsem nevěřila, že toto je možné, protože nikdo si své nohy nezhyzdí, prostě se všichni nějak a s něčím narodíme a nic s tím nenaděláme. Jenže můj kamarád pokračoval, že křivé prsty pod stolem tajně fotí a fotky posílá jinému kamarádovi, který ho trumfuje svými fotografickými úlovky. Uff!

Přitom vy muži jste krásní, když je vám dvacet, když je vám třicet, to ještě jde, ve čtyřiceti začínáte mužnět a v padesáti my ženy víme, že nám stárnete. Ale oproti vám vás konejšíme, že řídnutí vlasů ani trošičku není poznat, rodící se pleška na hlavě je jen nepatrná, a pupík je ještě více sexy než pekáč buchet, který jste nikdy neměli. A buďte si jistí, že vaše letité partnerky si budou marně vzpomínat, zda vaše kotníky jsou brunátní či slimkové. A vaše prsty na nohou? Chcete to vědět? Dělala jsem si osobní průzkum a většina z vás by mohla hrát nohama ve Zvoníku od Matky Boží.

Na druhé straně jsme na tom my ženy vlastně strašně dobře. Vždyť některým mužům stačí pro partnerství tak málo: štíhlý kotník a rovné prsty na nohou. Jsou nás stovky, tisíce, miliony… A ty, které mají kotníky širší či křivé prsty na nohou, by se s muži, kteří takto ženy posuzují, ani nebavily. Možná díky tomu má každý doma to, co si zaslouží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>