Týden, který nám dal ukázkovou lekci pro pochopení aktuální české politiky

Když se objevily zprávy o 1. místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi, že opět „pomáhal“ vyvoleným tentokrát dostat se k dotacím, druhý den ráno byl nečekaně odvolán ministr zdravotnictví Blatný. Poprask kolem ministra schoval Faltýnkův diář, což je možné zhodnotit jako velmi šikovný mediální tah.

Prezident jmenoval nového ministra zdravotnictví a u krátkého jmenovacího proslovu opět nepopřel, že je, a bohužel už asi navždy bude, jízlivým hulvátem. Netajil se ani podporou neregistrované ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V, i když dva dny na to Slováci začali zkoumat jim dodaný „sputnik“ a Rusové se natolik rozzlobili, že si nechali poslat zpět všechny na Slovensko dodané vakcíny. Když Rusové tvrdí, že jejich vakcína je v pořádku, proč taková obava z jejího vědeckého rozboru?

Do toho jednu členku Rady pro rozhlasové a televizní vysílání doprovázejí na jednání v České televizi policisté, i když k tomu nemají žádné oprávnění. Pokud v kontrolním orgánu veřejnoprávních médií je jakákoliv kontroverzní osoba, která potřebuje policejní doprovod, něco divného se musí dít uvnitř. A pokud policejní doprovod tato osoba dostala, i když k tomu nebyl důvod, znamená to, že vysoce postavení o doprovod kontroverzní osoby museli vysoce postavené policisty požádat. Policie nesmí sloužit vládnoucí garnituře! To už tady jednou bylo.

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger, profesí dermatolog, téměř okamžitě naskočil do hořícího vlaku jménem ministerstvo zdravotnictví. Od roku 2017 se na post ministra po zpívajícím právníkovi dostal vojenský lékař, po něm dětský hematolog, nyní úřaduje dermatolog. Jelikož resort zdravotnictví je mimořádně složitý, možná by víc potřeboval manažera ekonoma, který si učené lékaře a profesory může najímat na poradenství.

Pokud by existoval žebříček profesí, které jsou nejméně vhodné pro řízení čehokoliv, byly by to všechny profese, které žijí z přidělených peněz. Pokud mi někdo každý měsíc pošle na účet peníze, nestarám se o to, kudy přicházejí, jen je utrácím, aby všechny kolonky a kontrolní úřady byly spokojené.

Přesto rozum zůstává stát nad tím, proč vůbec někdo chce řídit hořící resort, navíc s premiérem, který už tolikrát prokázal, jak moc nemá rád na úřadu vlády neposlušné zaměstnance. Ministři však nejsou jeho zaměstnanci, ale lidé odpovědní za svůj resort a premiér není ani šéfem firmy a bohužel ani Bohem, který rozumí všemu.

A tak můžeme očekávat asi tento sled událostí. Vše se bude točit kolem toho, zda sputnikem naočkujeme naše seniory nebo si s Rusy podáme ruce na věčné časy později a pak může nastat, že sputnik zocelí doposud nenaočkované, tedy možná všechny pod 55 let. Přitom naši senioři 70 a víc, co by dali za sputnik. Ruská dezinformační masáž si je už dokonale připravila. Také se ukáže, jak nový ministr zdravotnictví umí samostatně myslet a hlavně jednat, a bedlivě bychom všichni měli sledovat vývoj kolem veřejnoprávních médií, protože hradní hulvát i boss celého Česka už mají dost kritiky novinářských hyen. A hlavně volby se blíží, a pokud současní vládci jen tuší, že nemusejí volby vyhrát, nebudou se bát rozhodovat o všem, čeho se doposud báli, protože už ani voličské hlasy je nezachrání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>