Turistická Kroměříž žádné pódium na náměstí nepotřebuje. Opravdu?

Kroměříž je neuvěřitelná v tom, jak těžkopádně řeší své problémy. Celé minulé volební období řešila spor se zlínskou stavební firmou Pozemní stavitelství, která v roce 2012 postavila na Velkém náměstí pódium za dotace, a to v létě následujícího roku po dešti spadlo. Firma se dušovala, že za nic nemůže, ale že pomůže, dokonce padla i částka, kterou firma slíbila investovat do stavby nového pódia. Kroměřížská radnice však  vše tak dlouho řešila, až vše vyšumělo a nárok Kroměříže se ztratil v propadlišti termínů a lhůt. „My jsme trvali na svých krocích, firma zase na těch svých. Nedohodli jsme se,“ suše plichtu zhodnotil kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

Výsledek tomu odpovídá.  Na náměstí stále stojí ohyzdné pódium, pořádné si budeme stále půjčovat a budeme za něj platit, i když za mnohonásobné půjčení jsme si raději mohli pódium koupit. Jedno půjčení totiž stojí 15 tisíc korun a každý rok za půjčovné radnice zaplatí více než 100 tisíc. Vlastní mobilní pódium si pořídili třeba v Holešově, a světe div se, stálo milion korun.

Za dlouhodobou strategii kroměřížské radnice je tedy možné považovat stav, kdy v centru se budou konat jen akce pořádané radnicí, protože jiní pořadatelé bez pódia nic kloudného pořádat nemohou. Že jde o obchodní přihrávku pro největšího komerčního pořadatele kulturních akcí v Kroměříži, výstaviště Floria za městem, asi není nutné připomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>