Prezident by neměl být komikem, ale reprezentantem státu

Pokud existuje důkaz, že český prezident Miloš Zeman má v zahraničí nedobrou pověst, je to jeho podpora kandidáta na slovenského prezidenta. Přijal Maroše Šefčoviče, popřál mu úspěch ve volbách a zvítězila Zuzana Čaputová.

Kdo má známé na Slovensku ví, že naši bývalí bratři se nad výroky českého prezidenta smějí. Bohužel není komikem, ale nejvyšší hlavou státu. Při poslední návštěvě Rakouska urazil bývalého starostu Vídně, chtěl být zase chytřejší, než všichni kolem a zase to nevyšlo.

Slováci se Čechům také posmívají za našeho Slováka, dnes premiéra Andreje Babiše, vesměs vtipkují: „Jen si ho v Česku nechejte, jsme rádi, že u vás zakořenil.“ Jak je možné, že Slováci českou politiku mají přečtenou a čeští voliči tak moc věří lidem, kterých si zahraničí dostatečně neváží? Když došlo k vraždě slovenského novináře a jeho přítelkyně, Slováci vyšli do ulic. Semkli se, aby hlasitě řekli: „Už máme dost špinavé politiky.“

A Maroš Šefčovič právě takovou zastupuje, jeho politická strana taktéž (stejně jako pražský hrad) hlásá nenávist k novinářům, kteří se mocným dívají pod prsty a komentují, co dělají. A i Miloš Zeman nemá rád novináře i nestraníky, politickou nepřehlednost zkrátka miluje.

Kdoví, jak dlouho si mocní čeští pánové udrží svůj téměř výhradně mužský politický svět. Kéž by i česká politika měla za prezidentku ženu, nebylo by tolik hradní nenávisti ke všem, kteří s kroky Hradu nesouhlasí. Měli bychom důstojnou hlavu státu, které by si vážili všichni kolem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>