Pomáhat firmám zní dobře, zadlužit však firmu, aby přežila, nic neřeší

 Když pomineme pracovníky integrovaného záchranného systému, domovy důchodců či obsluhu obchodů, zůstává drtivá většina lidí, kteří jsou uvězněni doma bez možnosti vydělávat. O to nepochopitelnější je množství finančních produktů,

které vláda ze dne na den chrlí.

Nyní se chválí za to, jak vypsala již druhé kolo podnikatelských bezúročných dotací, což je fajn, ale tyto úvěry nejsou pro rozvoj podnikání, ale pro budoucí zadlužení a zaplacení všedních nákladů, na které nyní scházejí příjmy. Vždyť firmy tyto úvěry budou muset splatit a vůbec nemají jistotu, že po otevření svých provozoven pojedou rychlostí, kterou jely před nouzovým stavem. Zůstala také velká skupina firem, která se k žádné státní pomoci zatím nedostala, i když také bojuje o holou existenci.

V jiných státech se rozhodlo o plošné dotaci na zaměstnance, což v překladu znamená: Tím fakticky zamezíme propouštění lidí. Firmy s touto dotací v této těžké chvíli zaměstnance neřeší, nestojí je peníze, stát za ně převzal odpovědnost. Navíc tento systém odjinud je čistý a průhledný, dokonce i administrativně jednoduchý. Kdo na rodné číslo pobírá plat v soukromém sektoru, jeho zaměstnavatel dostane dotaci.

Češi zase dotáhli svou pomoc podnikání „k dokonalosti“, opět úředníci jsou těmi, kteří sedí s razítkem nad žádostmi a říkají: „Tobě ano“, „Tobě ne.“ Pokud se zase prokáže, že prvními žadateli o všemožné dotace byly firmy Agrofertu, budou snad už všichni mít jistotu kdo, komu a pro koho tady vládne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>