Politici vylézají z děr jako žížaly, akorát o opuštění úkrytu nerozhodují srážky, ale volby

Také vás baví číst průzkumy mínění? Osobně když si přečtu, že polovina lidí věří politikovi A víc než politikovi B, usmívám se. Tím nechci shazovat práci agentur, které pokládají otázky různorodým sociálním skupinám lidí, aby zjistily, co si lid myslí o politice, policii atd. U některých výsledků průzkumů si říkám: Proč nezavolají na Moravu? Naopak někdy to podle výsledku vypadá, že se nemohli zeptat žádného Pražáka. Rozdíl mezi myšlením v Praze a na Moravě sice už není tak markantní, ale pořád je.

Proč si myslíte, že Andrej Babiš sbírá body v malých městech a hlavně na Moravě? Je to pro něj jednodušší a víceméně jisté. „Je to jediný politik, který se nebojí jít mezi lidi, proto ho máme rádi,“ říkají vesměs jeho voliči.

Politika je mnoho krásných slov před volbami a pak dlouho nic. Když už jsme u Andreje Babiše, všichni se shodneme na tom, že je to poslanec. Je to jeho práce a měl by chodit do práce, za níž dostává plat ze státního rozpočtu. Nechodí tam, fotí se na náměstích, čímž produkuje důkazy své nepřítomnosti a věnování se jen sám sobě, své popularitě.

Vždy pohrdal poslaneckou sněmovnou, kdysi ji nazval žvanírnou, proto jako opoziční poslanec nepracuje, do ničeho se nezapojuje, proč taky, když nemá žádnou moc a žvanit ho nebaví… On prostě bere plat a nic nedělá. Za poslanecké peníze si jezdí po Moravě a my všichni mu to platíme a usmíváme se na něj na náměstích, dáváme si fotky s ním na sociální sítě, čímž tomuto muži, porušujícímu pracovní povinnosti, děláme bezplatnou propagaci… Moravo, Moravo!

Vadí mi, jak se my Moraváci necháme lehce koupit. Opravdu stačí si zatančit s děvčaty, kterým už dávno bylo dvacet, nebo důležitě pokecat s chlapy, kteří si postesknou, jak je dnes draho a jak bývalo dříve lépe, a „jsi můj“? Copak jsme zapomněli na koblihy, když se chtěl ten samý pán dostat do politiky? Copak nám je rozdával i někdy jindy, když už si chrochtal u svého korýtka, jak to dělají úplně všichni politici? Politici vylézají z děr jako žížaly, akorát o opuštění úkrytu nerozhodují srážky, ale volby.

A opět máme před volbami, všichni stříhají pásky, dostavují se poslední předvolební stavby, připomíná se, co se všechno udělalo, a všechno to má jediný cíl, opět uchlácholit voliče, že jediný, kdo stojí za politický hlas, je ten, kdo sám sebe označuje za toho nejlepšího.

Voliči si stále nehledají „své“ politiky, zvažují jen ty, kteří se sami nabízejí. Ani po třiceti letech svobodných voleb si nedáváme žádnou práci s politickým šetřením, věříme průzkumům, tanci, vaječině, koblize, což o budoucnosti čehokoliv fakt vůbec nic nenapovídá.

Období „slibem nezarmoutíš“ už je zase tady, tak tedy doporučuji všem voličům hlavně bdělou mysl, a pokud nehledáme a nezajímáme se o politiku, nevěřme těm, kteří se sami nabízejí, a mějme na mysli, že tak jak nás kdysi náš milý vábil, nic špatného o sobě neřekl, a o nás mluvil jako o nejlepším stvoření světa, stejně tak nás vábí i politici. Mluví jako bezchybní a všemocní Bohové, kteří dokážou vše, i když všichni víme, že když mohli, tak toho moc nezmohli.

A Moraváci, neříkejte, že jdete na náměstí se jen zadarmo najíst! Charismatičtí vůdci vědí, co mají říkat, abyste si zatančili, i když se vám tančit nechce. A bohužel charismatický byl i Hitler nebo Stalin, a bohužel i Putin. Silní muži používají silná slova a ta z nich dělají rozhodné muže, které davy milují a pak nevědí, jak se jich zbavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>