Neomezené možnosti jsou živnou půdou všech lumpů

Všude ve světě hledají lidé možnost, jak se uživit. A protože už legálních možností moc není, vyžaduje i darebáctví myšlenku a novátorství, které hned tak nenajdete. Proto se otevírají dveře do všech možných lumpáren. Není potřeba vyjmenovávat jen šmejdy a jejich hrnce, rafinovaných triků nejrůzněji laděných darebáků je nespočet.

Když se dnes nezajímáme o to, co se kolem nás děje, a nenasloucháme těm, kteří problematice rozumí, spláčeme nad výdělkem. Nedávno mi zavolal zaměstnanec mé banky a zeptal se, zda jsem prováděla nějaké transakce přes internet ve Španělsku. Když jsem mu sdělila, že jsem tam byla před půl rokem a nyní jsem v České republice, odvětil, že má karta byla napadena podezřelou transakcí. Vyjmenoval převody za dopravu a jiné transakce za 14 tisíc korun. Poučil mě, jak mám postupovat a jak uplatnit reklamaci, abych o své peníze nepřišla.

Když mne zajímalo, jakým způsobem banka může zjistit, že jde o podezřelé transakce, když všichni někde někdy byli, vysvětlil mi, že to zase tak složité není, že na to mají klíč, kterým rozšifrují, že jde o nestandardní postup. Skvělé. Počítačové hackery mohou dostat jen jim rovní hackeři na opačné straně zákona.

Jelikož dnes všechny věci i služby hradíme přes internet, chtěla jsem znát odpověď, jak se bránit takovým napadením. Odpověď byla opatrná, šlo spíše jen o nápovědu, provádět internetové transakce jen z jedné karty, kde jsou finance jen pro internetové úhrady.

Už to, že banka bez našeho vědomí surfuje v našich účtech, je děsivé. Nicméně mít peníze doma je mnohem děsivější a nebezpečnější. Jak jsme si před pár lety stěžovali, že nemáme žádné informace, dnes jich máme tolik, že člověk odevzdaný a nezajímající se může přijít skutečně o hodně.

Za všechny nekonečné možnosti přesyceného trhu platíme daň v podobě nebezpečí, která všechny tyto možnosti a vymoženosti podporují. Není řešením zůstat sedět doma za pecí, nebo u peněz ukrytých ve slamníku, je nutné se zajímat o dobu, v níž žijeme.

Pokud stále používáme zdravý rozum, chyby a chybná šlápnutí dokážeme omezit na minimum. A jistotu máme my všichni v jediné věci, že všechny aktivity světa, tedy i ty špatné, vykonávají lidé, kteří touží po bohatství a prozkoumají-li svou profesi, nahlodá je touha zneužití, využití, obohacení. A na kom jiném vydělávat než na těch, kteří o nové lotrovině ještě nikdy neslyšeli a neví o ní? A pokud ví, a přesto na výlety se šmejdy jezdí, není těžké odhadovat, co bude následovat. Dění tohoto světa je a vždy bylo živnou půdou všech lumpů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>