Největší zakázka Kroměříže je opět na samém začátku

Již čtvrtým rokem sledujeme vývoj události ohledně stavby parkovacího domu v Kroměříži, největší a také jedné z mála zakázek tohoto volebního období. Před čtyřmi roky radnice koupila objekt bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici, a po celou dobu přijímáme informace, jak vše klape, jede, funguje…

Okolí budovy se mění, stavební dělníci nyní za 11 mil. Kč upravují pozemek pro stavbu. Výběrové řízení na samotnou stavbu nového objektu však bylo v červnu nečekaně zastaveno, i když vyhlášeno bylo již na podzim loňského roku. O tom však radnice veřejnost neinformovala, i když průtahy v řízení mohou narušit čerpání dotace 51 mil. Kč, kterou Kroměříž získala vloni v létě. Nová stavba krytého parkoviště pro 115 aut má totiž být hotova na podzim 2021. To bude chtít štěstí pro výběr stavební firmy, která dokáže za rok postavit tak velký objekt, i když ještě dnes o zakázce neví, jelikož výběrové řízení je na samém začátku. Přitom již vloni radnice chtěla mít stavební firmu vybranou.

Ono i s výběrem firem to není tak křišťálově průzračné. Odvolána byla firma, která celou zakázku připravovala. Proč teď? Proč po tak dlouhé době? A je správné vyměnit zkušenou  firmu za firmu, která nejen, že nemá webové stránky, ale dokonce ani nemá zkušenosti s velkými stavebními zakázkami?

Trochu to vypadá, že Kroměříž si jede pořád své blues. Sděluje, co udělá, a když už to dělá, tak to jde „po hanácku pomálu“ a jaksi nelogicky. Vzpomeňme na problémové zakázky na územní plán, který by mimochodem už měl také finišovat, nebo zateplení budov městských úřadů. A pokud radnice tvrdí, že za to může někdo v dáli, kdo škodí úřadu, dobrá politika umí vyjednávat i s lidmi s odlišným názorem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>