Když tisková zpráva nařkne opozičního zastupitele ze lži

Každý tiskový odbor hájí zájmy těch, kteří řídí jakýkoliv úřad. Není tomu jinak ani v případě kroměřížské radnice, která na postu tiskového mluvčího má bývalého novináře. Jan Vondrášek píše skvěle. Bohužel pár let v okovech radnice z něj udělalo drsného bojovníka, který se pustí adresně a klidně i agresivně do každého, kdo s radnicí nesouhlasí. Jde o strategii současného vedení radnice? Jeden příklad za všechny.

Před měsícem se opoziční zastupitel Richard Kreml vydal na pozemek vážanské cihelny a zjistil, že majitel cihelny zaváží městský pozemek. Když na zastupitelstvu o této praktice informoval, vydal tiskový odbor tiskovou zprávu, že Kreml lže. Použití takto tvrdých slov může imponovat tak akorát Jiřímu Ovčáčkovi, neúnavnému obhájci nevhodných slov prezidenta republiky. Zda trval na osočení kroměřížského zastupitele starosta nebo tiskový mluvčí se už asi nedovíme. Zcela jistě však víme, že novináři umí jedno slovo napsat deseti způsoby a tiskoví mluvčí se vždy drží pouze faktické stránky věci. Proto slovo lež je v tomto případě přešlapem.

A jak se ukázalo, byl to velký přešlap. Radnice totiž musela kapitulovat před faktem, že o cihelně nic neví, měla prý špatně zaměřený pozemek, který radnice koupila proto, aby měla kontrolu nad cihelnou!! Starosta se následně v další tiskové zprávě zastupiteli omluvil. Richardu Kremlovi by se však měli omluvit i ostatní radní, kteří se nijak nevyhradili proti zprávě, která ho tvrdě zkritizovala a zostudila. Vše tak nějak naznačuje, že kroměřížská radnice je rozdělena na MY a ONI víc, než si většina z nás doposud myslela.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>