Když si sami nepomůžeme, budeme mít více alkoholiků, nevzdělanců a psychicky labilních lidí

Nouzový stav by měl co nejrychleji skončit. Lidé se nudí a z toho budeme mít za chvíli všichni velkou hlavu. Kdo má příliš mnoho volného času a neumí ho smysluplně využít, začne blbnout. Nouzový stav nás zastihl v době, kdy ve čtyři odpoledne už je šero, večery jsou tedy delší, než bychom potřebovali.

Kdo si první pivo dává s prvním soumrakem, musí uznat, že pije víc, než když chodil do práce. Bohužel k láhvi se začínají otáčet i lidé, kteří by už nikdy pít neměli, jelikož alkohol nezvládají. Naše děti předstírají vzdělávání u počítačů, ale všichni víme, že jejich znalosti jsou oproti dennímu studiu katastrofální. Kdo má doma prvňáčky, začíná pochybovat, že jejich dítě dožene někdy to, co ostatní už umí. Také jednotlivci, kteří žijí sami a nemají možnost vycházet ven,  stýkat se s kamarády, trpí pocitem osamění, který vede k depresím. Také lidé, kteří se již vyléčili z depresí, znovu žádají psychiatry, aby jim předepsali antidepresiva. To jsou jen střípky dopadů nouzového stavu, který jsme si my všichni sami přivolali.

Přitom lékaři se shodují: „Kdyby lidé dodržovali karanténu, nebylo by tolik nakažených“. Tak jednoduché je řešení pro zastavení viru. Škodí jen vážněji nemocným pacientům, ale bohužel silnější a zdravější většina společnosti mu nepřikládá důležitost, protože nevidí, co tento vysoce nakažlivý vir dokáže. Musejí na ulicích ležet polomrtví lidé, abychom přijali fakt, že nesmíme nikdy a za žádnou cenu chodit ven mezi lidi, když se necítíme dobře?

Každý z nás má ve svém okolí frajery, kteří se chlubí tím, že ztratili čich, měli bolest hlavy, dokonce někdo měl i teplotu, ale po třech dnech frajer vyskočil z postele a šel mezi lidi, i když právě on se možná stal příčinou dalších nakažených. S koronavirem je nutné držet desetidenní izolaci, jinak se nakažený člověk stává roznašečem. Kdyby tito frajeři zůstali doma, stali by se společensky ohleduplnou osobou. Pokud tak neučinili, jsou nezodpovědní a bezohlední a jsou těmi, kteří prodlužují nouzový stav, jelikož díky nim čísla nakažených neklesají.

Takže pokud už i vás nebaví nouzový stav s omezením kde čeho, nehrajte si na zdravého, pokud tomu tak není. Zůstaňte doma deset dnů a šíření viru se zastaví, pak se dočkáme i zrušení nouzového stavu. Když si nepomůžeme sami, máme nakročeno stát se národem nevzdělanců, alkoholiků a psychicky labilních jedinců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>