Chytrá karanténa jaksi nefunguje, čísla to jasně dokazují

Každý týden vydáváme v Týdeníku čísla nakažených koronavirem. Je jich vždy několik desítek, aktuální číslo pozitivně testovaných na Kroměřížsku je 48 a máme 17 nakažených. Chtěli jsme vědět, kolik lidí je v karanténě.

Vzpomeňme na hezky prezentovaná slova, že chytrá karanténa vystopuje paměťovou mapou všechny, kdož se dostali do kontaktu s pozitivně testovaným. Napsali jsme tedy Krajské hygienické stanici ve Zlíně, která má koronavir jaksi pod palcem. Bohužel jsme zjistili, že oni počet karantén neznají. Jak mohou mít koronavir pod palcem, když neví nic o počtech těch, kteří mohou nákazu roznášet? Nicméně jsme byli odkázáni na ministerstvo zdravotnictví, které promptně odpovědělo.

Odpověď je však zdrcující a zcela dokládá, jak chytrá karanténa nefunguje. Jestliže je ve Zlínském kraji 533 pozitivně testovaných lidí, z toho 116 aktuálně nakažených, nemůže být ve Zlínském kraji pouze 8 lidí v karanténě! Taková byla odpověď ministerstva.

A pokud je pravda, že praktičtí lékaři vydávají karantény a hygiena či ministerstvo o tom neví, tak to moc chytré není. Jak je vidět, když úředníkům narušíte jejich zavedený systém práce, nic kloudného nevymyslí. Stále totiž nemají páru o tom, co se děje venku na ulici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>